Субота, 18.05.2024, 07:44
Вітаю Вас, Гость
Головна » 2015 » Квітень » 28 » 28 квітня - Всесвітній день охорони праці
12:22
28 квітня - Всесвітній день охорони праці

Міжнародна організація праці (МОП) оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці.

Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам'яті загиблих працівників, уперше проведеного канадськими профспілками в 1986 році в пам'ять про працівників, які загинули та отримали травму на виробництві.

У цей день більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці.

В Україні цей День отримав назву «День охорони праці» і відзначається згідно з Указом Президента України від 18 серпня 2006 року № 685/2006 щорічно 28 квітня.

      У 2011 році за рекомендацією МОП девіз Дня охорони праці - «Система управління охороною праці: шлях до постійного вдосконалення».

    Система управління охороною праці - це сукупність методів та засобів, які сприяють запобіганню нещасним випадкам та професійним захворюванням на виробництві на основі заходів, спрямованих на виконання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці. Це оптимальний шлях для збереження життя, здоров'я та працездатності людини у процесі трудової діяльності.

       Роботодавці повинні усвідомлювати, що їх бізнес матиме успіх, а вони самі зможуть без остраху дивитися у майбутнє лише за умови забезпечення на робочих місцях здорових та безпечних умов праці, а, отже, і збереження життя працівників. Нагальна необхідність сьогодення для дієвого функціонування системи управління охороною праці - своєчасне врахування нових факторів, що виникають у процесі трудової діяльності.

        Оновлення форм і методів безпеки праці, зокрема поліпшення культури безпеки праці, позитивно вплине на продуктивність праці та її якість.

         Але сучасні українські реалії невтішні: основні виробничі фонди зношені, інвестицій у їх розвиток надходить мало і, як наслідок, фінансових можливостей для поліпшення умов праці та підвищення рівня її безпеки вкрай недостатньо.

         Водночас необхідно констатувати, що рівень ризику загибелі або травмування працівників на підприємствах України залишається вищим, ніж у розвинених країнах світу.

         Тому Федерація профспілок України (ФПУ) щороку проводить масштабні заходи для захисту членів профспілок. Так 2007 рік було оголошено роком боротьби профспілок із приховуванням нещасних випадків на виробництві від розслідування та обліку. В результаті викрито 683 прихованих нещасних випадки. Родини постраждалих отримали понад 4 млн. гривень відшкодувань. У 2009 році створено Центр незалежних експертиз з охорони праці. У 2010-2011 році ФПУ проводить акцію «Атестацію робочих місць під контроль профспілок». У 2010 році вперше в Україні проведено                Парламентські слухання про стан охорони праці в Україні. ФПУ також виступає ініціатором докорінного реформування системи управління охороною праці в Україні, що було підтримано Президентом України і Кабінетом Міністрів України.

        ОХОРОНА ПРАЦІ - ЦЕ ЗАХИЩЕНЕ ЖИТТЯ І ЗДОРОВ'Я НА РОБОЧОМУ МІСЦІ!

           Конституція України гарантує кожному право на належні безпечні та здорові умови праці.

В той же час сьогодні більше 27% людей працюють в умовах, які не відповідають встановленим санітарно-гігієнічним нормативам.

          Майже половина працівників, які потребують засобів індивідуального та колективного захисту від шкідливих виробничих факторів, не забезпечені ними.

          Передусім селяни, шахтарі, металурги, хіміки. Як наслідок, щороку професійні захворювання отримують близько семи тисяч працівників.

На підприємствах промисловості, транспорту, сільського господарства у небезпечному для людини технічному стані експлуатується 70-80% виробничих споруд, машин, механізмів. Результат - щоденно на виробництві гине 4 - 5 працівників, щороку 15 тисяч стають інвалідами праці.

Федерація профспілок України постійно домагається від держави посилення законодавчих гарантій безпечної праці та відповідальності роботодавців за охорону праці.

Профспілкові активісти здійснюють ретельний контроль за охороною праці на підприємствах у всіх регіонах. За вимогою профспілок тисячі постраждалих від нещасних випадків на виробництві, їх родини отримали належну грошову допомогу.

Боротьба профспілки за гідну працю - це захист твого життя та здоров'я!

Вимагай від роботодавців повного виконання заходів і правил з охорони праці.

Не знаєш своїх прав - звертайся до профспілки, Вона допоможе і захистить.

Немає профспілки у твоєму колективі - об'єднуйтесь і створюйте профспілкову організацію.

Це право захищається міжнародною організацією праці.

Не будь байдужим до своєї долі - знай права і вмій їх захистити!

ГІДНА ПРАЦЯ - ЦЕ БЕЗПЕЧНА ПРАЦЯ!
Детальніше:http://school16.org/28-kvitnya-vsesvitniy-den-ohoroni-praci

У нашій школі в рамках проведення тижня Охорони праці були проведені збори трудового колективу, на яких пройшло обговорення і затвердження Колективної угоди між адміністрацією та прфспілковим комітетьм школи, Правил внутрішнього трудового розпорядку. В цих важливих документах окремим розділом виисані і положення охорони праці педагогічних та технічних працівників школи. Після затвердження Колективної угоди текст документу буде надруковано у профспілковому куточку та на сайті школи.
Детальніше:http://school16.org/28-kvitnya-vsesvitniy-den-ohoroni-praci

Детальніше:http://school16.org/

Переглядів: 314 | Додав: Gloria | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]